7 powodów, dla których warto pić kawę – Sklep z kawą Tossa.pl

Nie wyobrażasz sobie dnia bez małej czarnej? A może wręcz przeciwnie? Uważasz, że ma szkodliwy wpływ na zdrowie i unikasz jej jak ognia? Naukowcy na całym świecie w różnych ośrodkach badawczych poddali działanie kawy wielu testom i, jak się okazało, może ona sprzyjać naszemu zdrowiu. Kawa zawiera witaminy i minerały. Jest także największym źródłem przeciwutleniaczy w nowoczesnej diecie. Poniżej przedstawiam siedem powodów, dla których każdy z nas powinien pić kawę.

Zapobiega cukrzycy

Naukowcy z Instytutu Żywienia w Potsdam-Rehbrücke, znajdującego się w Niemczech, udowodnili, że kawosze są o 25% mniej narażeni na zachorowanie i rozwój cukrzycy typu II. Natomiast osoby, które stronią od napoju na bazie kofeiny posiadają większe tendencje do zachorowania. Kofeina zawiera kwas chlorogenowy, który wzmacnia nasz organizm.

 

Wspomaga koncentrację

Kawa wspomaga koncentracje
Kawa wspomaga koncentracje

Znajdująca się w kawie kofeina ma za zadanie pobudzić organizm. Oddziałuje na układ sercowo-naczyniowy oraz ośrodkowy układ nerwowy, dzięki czemu zmniejsza poczucie zmęczenia oraz dodaje energii. Kawa jest jednym z najczęściej wybieranych napojów przez ludzi na całym świecie (90%).

 

Walczy z cholesterolem

Kofeina dobrze wpływa na pracę układu krążenia, dzięki niej obniża się poziom cholesterolu we krwi. Dodatkowo kawa chroni również przed chorobą wieńcową oraz zawałem serca.

 

Pomaga przy schorzeniu ADHD

Trzyletnie badania z wykorzystaniem kofeiny, przeprowadzone przez uczonych z Uniwersytetu w Coimbrze w Portugalii, dowiodły, że mała czarna posiada terapeutyczne działanie. Wystarczy wypić trzy dawki małego espresso, aby zniwelować deficyt uwagi dzieci chorujących na ADHD.

 

Kawa wydłuża życie

Badania przeprowadzone w National Institutes of Health, znajdującego się w Maryland w USA, dowiodły, że osoby regularnie spożywające kofeinę żyją dłużej. Są również mniej narażone na choroby serca, infekcje, udar mózgu oraz cukrzycę.

Picie kawy wydłuża życie
Picie kawy wydłuża życie

Zapobiega chorobie Parkinsona

Kofeina zmniejsza prawdopodobieństwo zapadnięcia na tę chorobę. Odpowiada ona za wzmocnienie działania dopaminy w mózgu, biorąc pod uwagę, że to schorzenie powoduje obumieranie komórek odpowiedzialnych za produkcję dopaminy.

 

Hamuje proces starzenia się

Kawa hamuje proces starzenia
Kawa hamuje proces starzenia

Znajdujące się w kawie przeciwutleniacze wydłużają życie komórek odpowiedzialnych za świeży wygląd skóry. Kofeina zwalcza również wolne rodniki – tzw. komórki odpowiedzialne za proces starzenia – dlatego dla zdrowego i młodego wyglądu warto sięgnąć po filiżankę małej czarnej.

 

Podsumowanie: Kawę warto pić. Idę zaparzyć….

 

Post Author: Magdalena

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "7 powodów, dla których warto pić kawę – Sklep z kawą Tossa.pl"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
M.B.
Gość

Ciekawe, choć z drugiej strony trzeba też trzeba ją pić umiejętnie, aby jak najmniej szkodziła na żołądek oraz pamiętać o magnezie :))

Sylwia
Gość

Ufff!!! Ulżyło mi! Wygląda na to, że z czystym sumieniem mogę sączyć mój ulubiony napój! 🙂

Katarzyna
Gość

Kawa, dla mnie boski trunek. uwielbiam ją pod wieloma postaciami 🙂

Mama z wadą serca
Gość

Nie pijam kawy, a przynajmniej staram unikać jak ognia., Wyjątkami są dni, kiedy mam migrene, wtedy tylko to mi pomaga w stosunkowo krótkim czasie.

wpDiscuz