Drip czyli popularny Hario V60 jaki zakupić?

Drip, dripper, V60 to popularny zaparzacz kawy metodą przelewową produkcji Hario. Myślę, że każdy miłośnik alternatyw zetknął się z tą metodą przynajmniej raz. Osobiście polecam tą metodę dla początkujących kawoszy. Ale o tym później… Skupmy się na początku na rozmiarach dripa. Tak, dripy mają swoje rozmiary 🙂

Drip dostępne rozmiary.

Oznaczenia jakie możemy zobaczyć na dripach to 01, 02, 03 . Drip w rozmiarze 01 jest najmniejszy. Idealnie sprawdzi się do zaparzenia około 250-300 ml kawy. Czyli 01 jest idealny dla singla 🙂 . My w naszym domowym zaciszu mamy 02 a właściwie 4 sztuki 02 🙂 . Zaparzymy w nim około 500 – 600 ml kawy. Tak jak dla nas czyli dwuosobowej rodziny kawoszy jest idealny. Daje rade także gdy odwiedzą nas goście. Największy rozmiar 03 idealnie sprawdzi się w biurze. Fajnie jest pracować popijając kawę. Ja taką pracę uwielbiam!

Plastik, szkło, ceramika i co jeszcze…

Jak to mówią do wyboru do koloru….

Drip plastikowy

Plastikowy drip czyli niezastąpione tworzywo sztuczne. Dostępny jest w ciekawej kolorystyce (biały, czerwony, przezroczysty). Idealnie nadaje się w podróży, jest też stosunkowo tani. Można go już zakupić za około 30 zł. Polecam go szczególnie na początek przygody z tą metodą parzenia. Namówiłam do jego kupna większość koleżanek 🙂 .

Drip ceramiczny

Ceramiczny drip to już klasyka. Są dość ciężkie, stabilne i bardzo dobrze utrzymują temperaturę podczas parzenia. Właśnie taki drip jak na zdjęciu mam w swoim domu i jestem bardzo zadowolona. Jest droższy i nie polecam nosić go w plecaku, ale doskonale sprawdzi się w biurze lub domowym zaciszu.

Drip Kasuya

Należy także wspomnieć o dripie Kasuya to model porcelanowy z limitowanej serii stworzony przy współpracy z Tetsu Kasuyą – Mistrzem Świata Brewers Cup 2016.

Szklany drip mimo, że szkło jest zawsze przezroczyste to zachwyca swoją kolorystyką i kształtem podstawek. Są one zarówno wykonane z tworzywa sztucznego jak i jedna wersja niepowtarzalna, wykonana z drzewa oliwnego. Niestety minusem tej wersji jest cena. Jednak na prawdę warto zainwestować w nią i cieszyć się wspaniałym designem. W szklanym dripie możemy także dokładniej zaobserwować co dzieje się w środku zaparzacza podczas parzenia.

Został nam jeszcze najdroższy i zarazem najbardziej designerski rodzaj dripa. Drip metalowy, który zachwyca swoim wyglądem. Jest odporny na stłuczenie i z całą stanowczością wart swojej ceny. Wiem co mówię bo sama mam miedziany , taki jak poniżej. Jest dostępny w rozmiarze 02.

Co jeszcze zakupić by cieszyć się pyszną kawą z dripa?

Oczywiście podstawą jest pyszna kawa. Polecam oczywiście kawy dostępne w naszym sklepie. Możecie zobaczyć je klikając tutaj.

Do każdego dripa należy zakupić filtry (dostępne też w zależności od rozmiaru dripa).

Przyda się także młynek, server i waga.

Życzę smacznego !!!

Post Author: Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments