Kubek termiczny – czym się kierować przy jego wyborze?

Kubek termiczny jest bardzo funkcjonalnym gadżetem, przydającym się nie tylko w mroźne dni, ale również w lecie. Producenci cały czas udoskonalają swoje produkty, abyśmy mogli cieszyć się ciepłym, bądź zimnym napojem przed długi czas. Doskonała propozycja dla osób chcących zabrać swój ulubiony napój wszędzie. A więc – czym kierować się przy wyborze kubka termicznego? Poniżej przedstawiam kilka cennych informacji na ten temat.

Kubek termiczny – przeznaczenie

Najpierw trzeba się zastanowić do jakich celów będziemy wykorzystywać kubek. Czy będziemy go używać w samochodzie, w biurze, szkole, czy też na szlaku górskim. Jest wiele rodzajów kubków termicznych: z uchwytem, bez uchwytu, ze specjalnym „dziubkiem” do picia, czy też praktycznie wykrojone, abyśmy lepiej mogli go trzymać w dłoni. Dlatego najlepiej jest się zastanowić, gdzie będziemy takiego gadżetu używać, aby prócz funkcjonalności mieć jeszcze wygodę i przyjemność z jego korzystania.

Gdzie kupić kubek termiczny?

Obecnie możemy dostać go niemal wszędzie, począwszy od sklepu turystycznego do supermarketu na naszym osiedlu. Tak więc nie ma powszechnej reguły, gdzie powinniśmy kupić kubek termiczny. Zazwyczaj kierujemy się wyglądem oraz znaną marką – i tutaj popełniamy błąd, ponieważ najważniejsze są parametry kubka termicznego, a nie jego wygląd. Owszem, design jest również ważnym elementem, ale posiadając piękny kubek termiczny, który nie będzie spełniał podstawowych wymagań, nie będzie na dłuższą metę satysfakcjonującym wyborem.

Kubek termiczny – właściwości

Kubek termiczny może być wykonany z plastiku, stali nierdzewnej, aluminium oraz metalu połączonego z tworzywem sztucznym. Jednak bez względu na to z czego został wykonany, każdy kubek posiada podwójne ścianki, pomiędzy którymi zostawiono pustą przestrzeń. Tworzy się w ten sposób komora izolacyjna, utrzymująca temperaturę wlanego przez nas napoju oraz dodatkowo chroniąca nasze dłonie przed poparzeniem.

 

Kubek termiczny – 7 zalet

1. Możesz go ze sobą zabrać praktycznie wszędzie.
2. Mały oraz funkcjonalny.
3. Na co najmniej kilka godzin zatrzyma temperaturę wlanego przez Ciebie napoju.
4. Bezpieczny (bez obaw o poparzenie).
5. Oryginalny wygląd (każdy znajdzie kubek termiczny w ulubionym kolorze).
6. Przystosowany do kuchenki mikrofalowej.
7. Długowieczność użytkowania.

Kubek termiczny – moja subiektywna opinia:

Z mojego doświadczenia wiem, jak ważnym aspektem jest szybkość dostępu do napoju – w moim przypadku kawy – dlatego mój kubek ma guziczek. Żeby się napić nie trzeba odkręcać całego wieczka, co jest jego podstawową zaletą – wystarczy wcisnąć guziczek. Ponadto ma zabezpieczenie, dzięki któremu kubek mogę wrzucić do torebki bez obawy, że przypadkiem naciśnie się guzik i kawa zaleje wszystko dookoła. Łatwość otwierania i wyprofilowany dzióbek idealnie sprawdzają się podczas kierowania pojazdem. Dla mnie jest idealny, a Ty sam zdecyduj, jaki kubek będzie dla Ciebie odpowiedni!

Post Author: Magdalena

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o