Świąteczne dekoracje – czyli choinka z ziarenek kawy

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… :)
A to oznacza, że za niedługo będziemy ubierać, dekorować i stroić swoje choinki.
To jedna z moich ulubionych czynności w tym czasie, gdyż nic tak nie cieszy, jak piękna choinka obłożona prezentami! Jako, że jestem zwolenniczką kawy, toteż postanowiłam wykorzystać ziarna kawy do stworzenia własnej kawowej choinki. Takiej, która oprócz ładnej prezentacji będzie jeszcze przez długi czas pachnieć świeżo kawą.

Wykonanie takiej choinki jest bardzo proste, dlatego zachęcam każdego miłośnika kawy do stworzenia tak oryginalnego i pachnącego świątecznego „drzewka”

Choinka z ziaren kawy lista produktów:

Rzeczy, które będą niezbędne w przygotowaniu naszej kawowej choinki:
1. Styropianowy stożek – znalazłam go w hurtowni papieru, koszt ok. 3 zł
2. Akrylowa brązowa farba
3. Klej – dla architektów, klei niemal wszystko i jego cena nie przekracza 5 zł
4. Lakier z połyskiem lub brokatem
5. Ziarnista kawa – najważniejszy element naszej choinki

Choinka z ziaren kawy wykonanie:

Ponieważ styropianowe stożki są fabrycznie białe, toteż tworzenie naszej choinki musimy zacząć od pomalowania go brązową akrylową farbką. Po wykonaniu tej czynności najlepiej jakby nasz stożek mógł spokojnie wyschnąć, dlatego odstawmy go najlepiej na ok. 12h

Choinka z ziaren kawy Gdy nasz stożek będzie już suchy, będziemy smarować go klejem (ja zaczęłam od dołu do góry, ponieważ można sobie przytrzymać u góry w trakcie klejenia ziaren), a następnie układać ziarenka kawy. Najlepiej jest układać ziarenka pionowo oraz pod kątem, jednak bez względu na to, jak będziesz je kleić pamiętaj aby robić to gęsto i ciasno, żeby w naszej choince nie prześwitywały puste luki. Gdy pokryjemy cały stożek ziarenkami kawy, spryskujemy dokładnie naszą choinkę lakierem i pozostawiamy do wyschnięcia. Bez obaw, jeżeli właśnie pomyślałeś, że lakier zabije zapach kawy – absolutnie, lakiery dostępne w hurtowniach papierniczych są bezwonne.

 

Post Author: Magdalena

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o